• slider_planer.jpg

    Projektowanie szerokopasmowe

Projektowanie światłowodu dziś z perspektywą na przyszłość.

Tam, gdzie szerokości pasma 30 Megabitów na sekundę występują jako "uzasadnione potrzebami" obowiązuje zasada: Jedynie światłowód do budynku i w jego wnętrzu spełnia wymogi przyszłości.

1. Analiza stanu istniejącego: 
Użycie istniejących systemów rurowych.
2. Zaprojektowane nowej trasy

Speedpipe vorhandene Rohrsysteme

1. krok w rozbudowie szerokopasmowej: speedpipe do zastosowania w istniejącym systemie rur.

Najszybszy i najkorzystniejszy rodzaj rozbudowy szerokopasmowej. Zmniejszenie kosztów prac ziemnych dzięki wykorzystaniu istniejących systemów rur. Niezapełnione lub zapełnione kablami rury PEHD lub instalacji rurowych kanałów kablowych zawierają często wiele cennego i niewykorzystanego miejsce pod ziemią. Dzięki systemowi speedpipe zarówno jednorurowemu, jak i kombinacji wielu rur w rozwiązaniach "rura w rurze" można często wykorzystać miejsce przy już i tak zainstalowanych kablach. W ten sposób można optymalnie wykorzystywać istniejące zasoby i zostawiać sobie pole manewru na przyszłość.

CIENKOŚCIENNE SPEEDPIPE
speedpipe-ground Neubau Rohrtrassen

2. krok w rozbudowie szerokopasmowej: kładziony w ziemi speedpipe ground w celu rozbudowy i budowy nowych tras rurowych.

Jeżeli dla odcinków projektu światłowodowego nie są dostępne żadne istniejące systemy rurowe, wtedy zaleca się budowę nowych linii podziemnych - szczególnie ze względu na bezpieczeństwo i trwałość sieci światłowodowej. W przypadku budowy nowych linii światłowodowych z zastosowaniem speedpipe ground i kombinacji rur speedpipe ground do bezpośredniej instalacji podziemnej, można zrezygnować z dodatkowych rur ochronnych bez utraty efektywności. Oszczędza się materiał i czas pracy: Brak dodatkowego podpierania rur ochronnych, brak dodatkowego procesu wdmuchiwania do mikrorurek. W jednym kroku uzyskiwana jest profesjonalna instalacja speedpipe ground, dzięki czemu można stworzyć długotrwałą pasywną infrastrukturę dla długotrwałych, wysokich zasięgów przy wdmuchiwaniu kabli światłowodowych.

SPEEDPIPE W ZIEMI

FTTB - światłowód aż do budynku

Rozbudowa szerokopasmowa wyjaśniona w kilku krokach.

Pliki do pobrania i informacje o produktach
Szczegóły produktu, karty danych technicznych i
teksty przetargowe dla systemu speedpipe gabocom:

na szczyt
Kontakt

Masz pytania?

Możesz do nas zadzwonić!

Centrala:

+49 9962 950-0

Dystrybucja:

+49 9962 950-200
lub
Do formularza kontaktowego