• gabocom-hersteller-mikrorohrsysteme_2.jpg

    Przedsiębiorstwo średniej wielkości wyznacza nowe skale i horyzonty

gabocom jest producentem systemów mikrorurek - made in Germany, dolnobawarskim Niederwinkling.

Pod jednym dachem połączyliśmy wszystkie działy i dziedziny przedsiębiorstwa - od projektowania do wysyłki do krajów Europejskich.

Scentralizowanie wszystkiego w jednym punkcie zarządzania skraca drogi podejmowania decyzji i maksymalizuje efektywność. Przede wszystkim zagwarantowany jest szczelny management jakości w interesie naszych zadowolonych klientów. 

Zachęcamy do pogłębienia wiedzy w następujących tematach

Przedsiębiorstwo

Skoordynowany kompletny system z jednego źródła, stała efektywność przez cały okres użytkowania, ponad 50-letnie doświadczenie w telekomunikacji: gabocom jest Państwa partnerem dla sieci przyszłości.

Ponad 320 wysoko wykwalifikowanych pracowników odpowiada za rozwój, produkcję i sprzedaż. Wspólnie osiągnęliśmy kamień milowy: gabocom jest uosobieniem najwyższej jakości w całej Europie i należy do członków europejskiej rady Fibre to the Home Council.

Misja

Rozbudowa szerokopasmowa znajduje się w Niemczech i w Europie w fazie pełnej realizacji, zatem firma gabo Systemtechnik GmbH w Niederwinkling również w następnych latach jest włączona w ten proces, gdyż w roku 2002 przedsiębiorstwo wprowadza przełom w dziedzinie rozbudowy szerokopasmowości. Wraz z wprowadzeniem systemu mikrorurek gabocom speedpipe, dostawcy usług telekomunikacyjnych byli w końcu w stanie elastycznie wyposażyć istniejące systemy rurowe w przewody miedziane i światłowodowe.

Jako producent zintegrowanych systemów mikrorurekowych dla telekomunikacji, dolnobawarski dostawca systemu jest ważnym partnerem dla międzynarodowych firm telekomunikacyjnych w zakresie zrównoważonego i wyskalowalnego planowania infrastruktury aż po przyłącza do budynków.

Dzięki ekspansji gospodarczej i przestrzennej gabo Systemtechnik GmbH zabezpiecza na przyszłość również Niederwinkling oraz kreuje nowe miejsca pracy w regionie. gabo Systemtechnik zintensyfikował już rekrutację personelu w obszarach produkcji, magazynowania i logistyki oraz wysyłki. Dział planowania budynków dysponuje również rezerwami dla innych dziedzin działalności przedsiębiorstwa.

Historia

Nazwa gabocom opisuje historyczny rozwój naszej firmy w jednym słowie: Zakład Tworzyw Sztucznych G ebrüder A nger GmbH & Co. - założony w 1956 roku w Bo gen nad Dunajem jako producent rur drenażowych rozwinął się w niezależny oddział w roku 1970. Specjalizował się w potrzebach firmy Tele com, która w tym czasie rozpoczęła układanie rurociągów.

Obecnie firma gabocom ma swoją siedzibę w Niederwinkling i jest postrzegana nie tylko jako wiodący partner firm telekomunikacyjnych i operatorów sieci w Niemczech, ale także w całej Europie. Dzięki naszemu systemowi speedpipe stworzyliśmy zupełnie nowe możliwości wydmuchiwania kabli światłowodowych i ustanowiliśmy światowe standardy. W roku 2002 z powodzeniem zainstalowano już kilka milionów kilometrów, a codziennie dodaje się kolejne.

gabocom Entwicklung

Od rur drenażowych do
speedpipe.

1956
Założenie Zakładu Tworzyw Sztucznych Braci Anger GmbH & Co.

1970
Pierwsza produkcja rur plastikowych dla Telekomu

2002
speedpipe wyznacza nowe europejskie standardy dla Fibre-to-the-X

2006
Opracowano wiązkę rur speedpipe SRV i wiązkę rur speedpipe ground SRV-G

2010
findos Investor staje się nowym właścicielem firmy gabocom

2017
Bregal Unternehmerkapital zwalnia findos Investor z pozycji właściciela

2019
Bregal Unternehmerkapital sprzedaje akcje gabocom Aptiv PLC W ten sposób gabocom staje się członkiem HellermannTyton

na szczyt
Kontakt

Masz pytania?

Możesz do nas zadzwonić!

Centrala:

+49 9962 950-0

Dystrybucja:

+49 9962 950-200
lub
Do formularza kontaktowego